SON DAKİKA TEKNOLOJİ 20:03 MSI Creator X299 Anakart Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:49 MSI Creator TRX40 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri
SONRAKİ
Spotify ’ın Premium aboneleri çoğalıyor Spotify ’ın Premium aboneleri çoğalıyor
ÖNCEKİ
Snapchat maddi olarak büyük kazanç sağlıyor Snapchat maddi olarak büyük kazanç sağlıyor
1739
644 0

StaffPad artık iPad’te de sesini duyuracak

StaffPad artık iPad’te de sesini duyuracak
Yazar: Elif Aybüke Ural

6 Şubat 2020

StaffPad , neredeyse beş yıl önce Windows tabanlı tabletler için gerçekten eşsiz bir uygulama olarak piyasaya sürüldü. Bestecilerin bir ekrandaki notları karalamasına ve el yazısı müziği dizgi puanına dönüştürmesine izin verdi. Lansmanında StaffPad, böyle bir uygulamayı bekleyen profesyoneller tarafından “çığır açıcı” olarak tanımlandı. Ancak bu, yalnızca Windows’ta mevcut. StaffPad iPad’de bazı büyük iyileştirmelerle çıkış yapacak.

Müzik notasyonu için el yazısı tanıma, StaffPad’in en büyük satış özelliğidir. Bu, şimdi puanınızı tam bir orkestranın gerçekçiliği ile oynamanıza izin veren yeni ses kütüphaneleri ve herkesin Windows tabletlerde ve iPad’de bir skor oynamak için kullanabileceği ayrı bir ücretsiz Reader uygulamasıyla tamamlanmaktadır.

StaffPad, bu ses kütüphanelerini, çelik tamburlar için 19,99 dolardan perküsyon, teller ve pirinç için 99,99 dolara kadar değişen uygulama içi satın alımlar olarak sunmak için Spitfire Audio, Orchestral Tools ve Cinesamples ile ortaklık kurdu. StaffPad’in kurucu ortağı David William Hearn, “Daha önce bunu denemek ve başarmak çok karmaşık olurdu. Logic Pro veya Pro Tools, Kontakt gibi bir örnekleyici, MIDI klavye, ses ara yüzü ve tüm bu uzmanlığa ihtiyacınız var. Tüm bunlar çok karmaşık, oynat düğmesine basmak ve flüt parçamı duymak istiyorum ve gerçek bir flüt gibi geliyor ” dedi.

Kullanıcılar ses kütüphanelerini seviyor

Yeni ses kütüphaneleri kuşkusuz müzisyenleri büyülese de, StaffPad’deki bir diğer büyük değişiklik yeni Reader uygulamasıdır. Bestecilerden çok müzisyenler için tasarlanmış ücretsiz bir uygulamadır ve StaffPad puanının bireysel bölümlerini birden çok iPad ve Windows tablette gerçek zamanlı olarak görüntülemek için StaffPad’e geri bağlanır. Bu yeni Reader uygulaması iPad veya Windows’ta mevcuttur. Ayrıca StaffPad’in yerleşik ses kitaplıklarının çalınmasını sağlayan 12,99 ABD doları tutarında bir uygulama içi satın alma içerir.

StaffPad’in iPad uygulaması Windows sürümüyle aynı. Şirket uygulamayı tamamen iPadOS ve Windows için çapraz platform olarak yeniden yazmış. Hem Windows hem de iPadOS uygulamalarının fiyatı 89,99 ABD dolarıdır. Ayrıca Windows güncellemesi mevcut müşteriler için ücretsiz olarak sunulacaktır. StaffPad, bu güncellenmiş uygulamanın ARM64 sürümüyle Microsoft’un yeni Surface Pro X cihazını bile destekleyecektir.

StaffPad’in yaklaşık beş yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana, yarışmacılar 2016’daki Apple’ın Pencil desteği sayesinde iPad boşluğunu yavaşça doldurdular.


Hearn “iPad’e bakıyorduk ve webe göz atmanın veya dergileri okumanın harika olduğunu düşünüyorduk, ama gerçekten üzerinde çalışmak için çok küçük” açıklamasında bulundu. Tüm bunlar 2016’da iPad Pro ile değişti ve şimdi modern büyük iPad’lerin hepsinde bir çeşit Apple Pencil desteği var. Apple, App Store’da StaffPad gibi uygulamalar istiyor.

 

OKU  Arabanızda Oyuna Ara Vermeyin

Bir önceki yazımız olan Snapchat maddi olarak büyük kazanç sağlıyor başlıklı makalemizde evan spiegel ve Snapchat hakkında bilgiler verilmektedir.

KATEGORİLER:


" StaffPad artık iPad’te de sesini duyuracak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere StaffPad artık iPad’te de sesini duyuracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda StaffPad artık iPad’te de sesini duyuracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.