SON DAKİKA TEKNOLOJİ 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri 15:32 Oppo A31 Sorun Şikayet Özellik 18:18 iPhone ‘unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler
SONRAKİ
Qualcomm Snapdragon 865 Gelecek Ay Piyasaya Sürülecek Qualcomm Snapdragon 865 Gelecek Ay Piyasaya Sürülecek
ÖNCEKİ
Chrome OS 78, YouTube İçin Resim İçinde Resim Desteğiyle Piyasaya Sürüldü Chrome OS 78, YouTube İçin Resim İçinde Resim Desteğiyle Piyasaya Sürüldü
3578
1325 0

Steam Kodu Valve’ın Stadia Benzeri Bir Bulut Oyun Hizmeti Verebileceğini Söyledi

Steam Kodu Valve’ın Stadia Benzeri Bir Bulut Oyun Hizmeti Verebileceğini Söyledi
Yazar: Elif Aybüke Ural

8 Kasım 2019

Valve, şirketin kendi web sitesinde gömülü kodla ortaya konulabileceği gibi, Steam için yeni bir bulut oyun hizmeti üzerinde çalışıyor olabilir.

Steam ve Valve oyunlarındaki değişiklikleri aktif olarak izleyen Steam Database, Valve’ın web sitesinde, “Steam Cloud Gaming Eki” ni kabul etmelerini isteyen ortaklar için yeni bir kod olduğunu fark etti.

Yalnızca bir adla, hizmetin tam olarak ne olduğunu bilmek zor – ama bilinçli bir tahminde bulunabileceğimizi düşünüyoruz. Kelimenin tam anlamıyla Valve’ın kendi kodunda “Cloud Gaming” olarak adlandırılan bir hizmetin Google’ın Stadia veya Microsoft’un xcloud’una benzer bir yaklaşan bulut oyun hizmetine işaret edebilir ve bu, Valve ile bazı yeni dağıtım anlaşmaları imzalamayı gerektirebilecek bir şey olabilir.

Steam’in yeni bir bulut oyun hizmeti, Steam’in şu anki oyun akış seçeneklerini tamamlayabileceği için bir anlam ifade edecek. Steam uzaktan oynatma, Steam bağlantısı ve herhangi bir yerdeki Steam Bağlantısı ile zaten oyunları aktarabilirsiniz, ancak hepsi kendi oyun PC’nizin bir sunucu olarak çalışmasını gerektirir, ayrıca kendi evinizin dışında oynamak istiyorsanız çok güçlü bir internet bağlantısı – belki de Yeni bir servis, aktif PC bağlantısı olmadan oyunlarınızı istediğiniz yere aktarabilmenizi sağlayacak.

Steam Cloud Gaming’in Steam’in sunduklarının bir markası olma olasılığı her zaman vardır, ancak önceden yayımlanmış bir hizmet markasının ortaklarla Valve ile yeni anlaşmalar imzalamaları gerekmesi muhtemel görünmektedir.

Bir önceki yazımız olan Chrome OS 78, YouTube İçin Resim İçinde Resim Desteğiyle Piyasaya Sürüldü başlıklı makalemizde android, chrome ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Elektrikli Aracınızı Artık Şarj Etmek Daha Kolay


" Steam Kodu Valve’ın Stadia Benzeri Bir Bulut Oyun Hizmeti Verebileceğini Söyledi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Steam Kodu Valve’ın Stadia Benzeri Bir Bulut Oyun Hizmeti Verebileceğini Söyledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Steam Kodu Valve’ın Stadia Benzeri Bir Bulut Oyun Hizmeti Verebileceğini Söyledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.