SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Mini LED mi, OLED mi? Tasarımcılar için hangisi daha iyi? Mini LED mi, OLED mi? Tasarımcılar için hangisi daha iyi?
ÖNCEKİ
iPhone’unuzu aydınlıktan karanlık temaya otomatik olarak nasıl geçirirsiniz? iPhone’unuzu aydınlıktan karanlık temaya otomatik olarak nasıl geçirirsiniz?
1609
596 0

Steam Yakında Multiplayer Oyunlar Oynamanızı  Sağlayacak

Steam Yakında Multiplayer Oyunlar Oynamanızı  Sağlayacak
Yazar: Elif Aybüke Ural

14 Ekim 2019

Steam, arkadaşlarınızla internet üzerinden multiplayer  oyunlar oynamanıza izin verecek yeni bir “Birlikte Oynat” özelliğini başlatmaya hazırlanıyor. Valve, Steamworks web sitesi aracılığıyla geliştiricilere yeni işlevselliğini duyurdu. PC Gamer varlığını herkese açık bir şekilde henüz bildirmedi. Yeni özelliğin 21 Ekim haftasında beta sürümünde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Remote Play Together, çok oyunculu oyunlara, daha yakınlarında oynayabilecekleri bir kimseye sahip olmayanlar için oynanabilir hale getirerek daha geniş bir kitleye açılma potansiyeli ne sahip olacak. İlginç bir şekilde, PC Gamer, yeni özellik için Steamworks sayfasını, “tüm yerel multiplayer, yerel co-op ve bölünmüş ekran oyunları” için otomatik olarak çalışacağını söylüyor. Steam oyunlarını uyumlu hale getirir.

Twitter’da yeni özelliğin varlığını doğrulayan Valve’in Alden Kroll’una göre, Remote Play Together, bir ana makinenin ekranını ikinci bir oyuncuya aktararak çalışıyor. Daha sonra ikinci oyuncunun girdisini yakalayıp ana makinede çalışan oyuna geri gönderiyor.

Bu, şirketin ilk girişimi değil. Nvidia daha önce GameStream co-op adında bir oyun akış hizmeti ile bir ortak çalışma özelliği sunmuş ve Sony, PS4’ün Share Play servisi üzerinden benzer işlevlere izin vermektedir.  Eğer bir kişi yerel olarak bir oyun oynuyorsa, bir başkası onu yayınlamak zorunda kalırsa, ilk oyuncunun internet üzerinden bir oyun akışının gecikmesiyle uğraşması gerekmeyecek ve bu da rakip oyunlarda potansiyel olarak büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan iPhone'unuzu aydınlıktan karanlık temaya otomatik olarak nasıl geçirirsiniz? başlıklı makalemizde apple, İOS 13 ve iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Kayıp İnsanları Bulmak İçin Polis Drone’ları Kuruldu

" Steam Yakında Multiplayer Oyunlar Oynamanızı  Sağlayacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Steam Yakında Multiplayer Oyunlar Oynamanızı  Sağlayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Steam Yakında Multiplayer Oyunlar Oynamanızı  Sağlayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.