SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
ABD Hükumeti Mark Zuckerberg’ın E-maillerini Okumak İsteyebilir ABD Hükumeti Mark Zuckerberg’ın E-maillerini Okumak İsteyebilir
ÖNCEKİ
Asus ROG’un Yeni Monitörü ABD’de Satışa Çıktı Asus ROG’un Yeni Monitörü ABD’de Satışa Çıktı
1145
424 0

Steam’in Keşfet Özelliğine Gelen Yeni Güncelleme Bağımsız Geliştiricilerin İşini Zorlaştırıyor

Steam’in Keşfet Özelliğine Gelen Yeni Güncelleme Bağımsız Geliştiricilerin İşini Zorlaştırıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

17 Eylül 2019

Valve, geçtiğimiz hafta kullanıcılarına oynadıkları oyunlarla alakalı daha fazla, halihazırda popüler olan yapımları daha az göstermeyi planlayan bir güncelleme yayınlamıştı. Güncelleme sonrası Oyun Öneri Kısmı’nda daha geniş yelpazede çeşitli oyunlar gösterileceği söylenmişti. Bu güncelleme etkisini hemen gösterememekle kalmayıp, bazı geliştiriciler olumsuz sonuçlar yarattığını da iddia etti.

 

Bazı bağımsız oyun geliştiricileri, güncelleme sonrası ürettikleri oyunların kullanıcıların istek listesine girme oranlarının düştüğünü fark etti ve büyük oyunların hala daha önerilerde zirvede yer aldığını dile getirdiler. Flying Oak Games’den Thomas Altenburger, bu değişiklik sonrası öneri sisteminin daha önce hiç olmadığı kadar odağını büyük oyunlara verdiğini; stüdyonun çıkışa hazırlanana oyunu olan Scourge Bringer’ın güncelleme sonrası dipleri boyladığını söyledi.

 

Diğer geliştiriciler gerek Twitter gerekse güncelleme detaylarının yayınlandığı Steam blog yazısının altında benzer sorunlar yaşadıklarını söyledi. Fakat madalyonun diğer yüzünde ise bir kısım geliştirici herhangi bir fark göremediğini belirtirken bir diğer kısmı da yeni güncelleme sonrası oyunlarını daha fazla insanın gördüğünü belirtti.

 

Geçtiğimiz Cuma günü, bir Valve temsilcisi değişiklikleri takip ettiklerini ve geri bildirimleri değerlendirdiklerini fakat bu noktada ne gibi değişikler olacağını söylemek için erken olduğunu dile getirdi. Bir güncellemenin ilk versiyonundan sonra yeni özelliklerle birlikte bazı iyileştirmelerin de gelebileceğini ekledi.

Bir önceki yazımız olan Asus ROG'un Yeni Monitörü ABD'de Satışa Çıktı başlıklı makalemizde ASUS, monitör ve ROG hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Google, Bulut Oyun Servisini Duyurdu !

" Steam’in Keşfet Özelliğine Gelen Yeni Güncelleme Bağımsız Geliştiricilerin İşini Zorlaştırıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Steam’in Keşfet Özelliğine Gelen Yeni Güncelleme Bağımsız Geliştiricilerin İşini Zorlaştırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Steam’in Keşfet Özelliğine Gelen Yeni Güncelleme Bağımsız Geliştiricilerin İşini Zorlaştırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.