SON DAKİKA TEKNOLOJİ 19:49 MSI Creator TRX40 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri
SONRAKİ
Windows 10 Pro’yu Bugüne Özel Olarak Yarı Fiyatına Satın Alın Windows 10 Pro’yu Bugüne Özel Olarak Yarı Fiyatına Satın Alın
ÖNCEKİ
Tim Cook Çinli İşletme Okulunda Başkanlık Yapacak Tim Cook Çinli İşletme Okulunda Başkanlık Yapacak
3794
1405 0

Suni Deriden Telefon Kılıfı

Suni Deriden Telefon Kılıfı
Yazar: Elif Aybüke Ural

23 Ekim 2019

Araştırma ekipleri insan derisini taklit ederek prototip telefon kılıfı ürettiler. Ekip üyeleri tarafından yayınlanan videoda ekranı yakınlaştırmak, uzaklaştırmak ve daha birçok işlemi gerçekleştiriyorlar. Gelecekte sanal bir avatarla etkileşimde bulunmak için de kullanılabilecek.

Proje lideri Marc Teyssier, bazılarının bunu ürkütücü bulduğunu söyledi. Telefonunuza taktığınız kılıfın arkasına birkaç kere tıklayarak birçok emoji gönderebilirsiniz. Aynı zamanda proje web sitesinde yazan Bay Teyssier, “akıllı telefonun soğuk arayüzü” nün doğal etkileşim ve girişe izin vermediğini “söyledi.

Deri, iki farklı silikon katman formundan ve bir donanım kontrol cihazına bağlı elektrotlardan oluşur. Bay Teyssier, New Scientist’e doğru malzemelerin dengesini sağlamanın zor olduğunu söyledi. Ayrıca makyajın veya boyamanın “antropomorfizmi arttırmak” için kullanılabileceğini söyledi. Materyaller seri üretiliyor ve her birimin inşası £ 5’ten daha az maliyetli olacak, diye tahmin ediyor. Ekip bu buluşu ayrıca akıllı saat, robot ve dizüstü bilgisayar bataryası gibi diğer taşınabilir elektronik cihazlara da uyumlu olmasını sağladı.

İnsanlar sosyal medyada, Skin-On davasının kesinlikle “tüyler ürpertici” olduğu konusunda hemfikir, bu fikir hayranlık ve dehşetle karşılandı. 

Bir önceki yazımız olan Tim Cook Çinli İşletme Okulunda Başkanlık Yapacak başlıklı makalemizde apple, AppStore ve facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Galaxy ve Note'un 2020’de Piyasaya Sürülmesi Bekleniyor


" Suni Deriden Telefon Kılıfı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Suni Deriden Telefon Kılıfı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Suni Deriden Telefon Kılıfı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.