SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Minecraft Earth Artık ABD’de Minecraft Earth Artık ABD’de
ÖNCEKİ
Apple Instagram ‘Stalker’ Uygulamasını Mağazasından Kaldırdı Apple Instagram ‘Stalker’ Uygulamasını Mağazasından Kaldırdı
3969
1470 0

Tinder, Trans Tacizi ile Mücadele Etmeye Çalışıyor

Tinder, Trans Tacizi ile Mücadele Etmeye Çalışıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

14 Kasım 2019

Tinder, uygulamasında transseksüel kişilerin hesapları için değişiklikler  yapılıyor . Profil eğer çok sayıda şikayet alırsa Tinder otomatik bir yasak uyguladığı için birçok hesap uygulamadan kaldırıldı. Tinder, trans inşalar hakkındaki ‘’haksız’’ şikayetlerin sadece trans oldukları için olduğunu belirtti. Trans kadınlar, şikayetler ve müteakip tacizden özellikle etkileniyorlar. Ve çalışmalar sayesinde şimdi şikayetlerin neden yapıldığı konusunda daha fazla geri bildirim verilecek.

Patron Elie Seidman, haksız şikayetlerin, kullanıcılarının Trans kullanıcıları, potansiyel eşleşmeler olarak gösterdikleri profillerden filtreleyememesi gerektiği konusunda Tinder’in politikasının “öngörülemeyen bir sonucu” olduğunu söyledi.

Twitter’daki Tinder’in destek kanalında yer alan mesajların çoğu, cinsiyet kimlikleri nedeniyle yasaklandıkları veya sansürlendiklerinden şikayetçi olan kişiler içindir. Avalon adındaki bir trans kadın BBC News’e, Tinder’in yasağı için gerekçe olarak sadece topluluk yönergelerinden bahseden otomatik bir mesaj vermesinin ardından “şok ve şaşkın” olduğunu söyledi. “Tinder’ı dışarıda kimin olduğunu görmek için kullandım” dedi. “Trans bir kadın olarak, gerçek dünyadaki insanlarla tanışmak tehlikeli olabilir çünkü birisinin cinsiyet kimliğime nasıl tepki vereceğini asla bilemezsiniz. “Tinder gibi uygulamalarla çıkmak, bu sorunu çözmeme ve güvenli bir platformda çocuklarla konuşmama izin veriyor.” Başka bir trans kadını olan Valeri, herhangi bir kuralı ihlal etmemesine rağmen yasaklandığında “inanılmaz derecede aşağılanmış” hissettiğini söyledi. Tinder’ı “ çeşitli cinsiyet kimliklerini normalleştiren basit ve güvenli bir yer olduğu için kullanmıştım’’ dedi.

 

Bir önceki yazımız olan Apple Instagram 'Stalker' Uygulamasını Mağazasından Kaldırdı başlıklı makalemizde güvenlik, instagram ve iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Yeni WhatsApp İhlali

" Tinder, Trans Tacizi ile Mücadele Etmeye Çalışıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tinder, Trans Tacizi ile Mücadele Etmeye Çalışıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Tinder, Trans Tacizi ile Mücadele Etmeye Çalışıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.