SON DAKİKA TEKNOLOJİ 16:16 Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor 14:14 Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı nasıl indirilir 10:00 Realme 3 Pro Teknik Özellik Sorun Şikayet 13:52 SESSİZLİĞİN FISILTISI İLE GELEN YARATICI FİKİRLER 10:00 LG W10 Alpha Sorun Şikayet Özellik
SONRAKİ
Minecraft Earth Artık ABD’de Minecraft Earth Artık ABD’de
ÖNCEKİ
Apple Instagram ‘Stalker’ Uygulamasını Mağazasından Kaldırdı Apple Instagram ‘Stalker’ Uygulamasını Mağazasından Kaldırdı
3615
1339 0

Tinder, Trans Tacizi ile Mücadele Etmeye Çalışıyor

Tinder, Trans Tacizi ile Mücadele Etmeye Çalışıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

14 Kasım 2019

Tinder, uygulamasında transseksüel kişilerin hesapları için değişiklikler  yapılıyor . Profil eğer çok sayıda şikayet alırsa Tinder otomatik bir yasak uyguladığı için birçok hesap uygulamadan kaldırıldı. Tinder, trans inşalar hakkındaki ‘’haksız’’ şikayetlerin sadece trans oldukları için olduğunu belirtti. Trans kadınlar, şikayetler ve müteakip tacizden özellikle etkileniyorlar. Ve çalışmalar sayesinde şimdi şikayetlerin neden yapıldığı konusunda daha fazla geri bildirim verilecek.

Patron Elie Seidman, haksız şikayetlerin, kullanıcılarının Trans kullanıcıları, potansiyel eşleşmeler olarak gösterdikleri profillerden filtreleyememesi gerektiği konusunda Tinder’in politikasının “öngörülemeyen bir sonucu” olduğunu söyledi.

Twitter’daki Tinder’in destek kanalında yer alan mesajların çoğu, cinsiyet kimlikleri nedeniyle yasaklandıkları veya sansürlendiklerinden şikayetçi olan kişiler içindir. Avalon adındaki bir trans kadın BBC News’e, Tinder’in yasağı için gerekçe olarak sadece topluluk yönergelerinden bahseden otomatik bir mesaj vermesinin ardından “şok ve şaşkın” olduğunu söyledi. “Tinder’ı dışarıda kimin olduğunu görmek için kullandım” dedi. “Trans bir kadın olarak, gerçek dünyadaki insanlarla tanışmak tehlikeli olabilir çünkü birisinin cinsiyet kimliğime nasıl tepki vereceğini asla bilemezsiniz. “Tinder gibi uygulamalarla çıkmak, bu sorunu çözmeme ve güvenli bir platformda çocuklarla konuşmama izin veriyor.” Başka bir trans kadını olan Valeri, herhangi bir kuralı ihlal etmemesine rağmen yasaklandığında “inanılmaz derecede aşağılanmış” hissettiğini söyledi. Tinder’ı “ çeşitli cinsiyet kimliklerini normalleştiren basit ve güvenli bir yer olduğu için kullanmıştım’’ dedi.

 

Bir önceki yazımız olan Apple Instagram 'Stalker' Uygulamasını Mağazasından Kaldırdı başlıklı makalemizde güvenlik, instagram ve iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Eero Basitleştirilmiş Tasarımıyla Yeni Mobil Uygulamasını Başlattı


" Tinder, Trans Tacizi ile Mücadele Etmeye Çalışıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tinder, Trans Tacizi ile Mücadele Etmeye Çalışıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Tinder, Trans Tacizi ile Mücadele Etmeye Çalışıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.