SON DAKİKA TEKNOLOJİ 16:16 Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor 14:14 Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı nasıl indirilir 10:00 Realme 3 Pro Teknik Özellik Sorun Şikayet 13:52 SESSİZLİĞİN FISILTISI İLE GELEN YARATICI FİKİRLER 10:00 LG W10 Alpha Sorun Şikayet Özellik
SONRAKİ
Hearthstone Descent Of Dragons Card Piyasaya Sürüldü Hearthstone Descent Of Dragons Card Piyasaya Sürüldü
ÖNCEKİ
Jony Ive, Apple’dan Ayrıldı Jony Ive, Apple’dan Ayrıldı
3102
1149 0

Twitter Hesapları Kapattırıyor

Twitter Hesapları Kapattırıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

29 Kasım 2019

Twitter, hesapların büyük bir kısmı için planların açıklanmasından bir gün sonra, kullanıcı boşluğunun ardından etkin olmayan hesapları devre dışı bırakma planlarını “duraklatacağını” söyledi. Sosyal ağ, artık ağdaki ölü kullanıcıları “anma” süreci olana kadar hesapları kaldıramayacağını söyledi. Firma, yasal kaygılar nedeniyle aktif olmayan hesaplar üzerinde harekete geçtiğini söyledi. İşlem tamamlandıktan sonra, önce AB’de hesap deaktivasyonlarının olacağını söyledi. Bu sırada, Genel Verilerin Korunması Yönetmeliğine (GDPR) uygun olduğunu söyledi. Çarşamba günü yayınlanan bir dizi tweette, “Karışıklık için özür dileriz ve hepinizi haberdar edeceğiz” dedi.

Twitter Pazartesi günü, son altı ay içinde giriş yapmamış olan kullanıcılarla iletişim kurmaya başlayarak, oturum açıp firmanın en son gizlilik politikasını kabul etmedikleri sürece hesaplarının silineceğini bildirerek onları uyardı. BBC ve diğerlerinden rapor verdikten sonra, şirket, ölen kullanıcılara ait hesapların kaldırılmasından kaynaklanacak olası üzüntüsünü ele almadığını itiraf etti.

TechCrunch’da yazan, yatırım şirketi Scaleworks’de bir iletişim sorumlusu olan Drew Olanoff, ölümünden birkaç yıl sonra babasının hesabını sık sık kontrol ettiği gibi Twitter’ın planlarını öğrendiğinde “kalbinin kırıldığını” söyledi.

Facebook gibi diğer ağlar “anma” olarak adlandırılan bir işlem sunar, doğrulanmış aile üyelerinin ya da sevilen kişilerin, ölen bir kullanıcının hesabını ağda tutmasını talep edebilir, ancak zaman içinde dondurulur. Trolling ve diğer kötüye kullanımların önlenmesine yardımcı olmak için hesapla etkileşimler sınırlıdır. Twitter da böyle bir araç yaratacağını söyledi.

 

Bir önceki yazımız olan Meizu Note 9 Özellikleri Sorun Şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKU  Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi
KATEGORİLER:


" Twitter Hesapları Kapattırıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Twitter Hesapları Kapattırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Twitter Hesapları Kapattırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.