SON DAKİKA TEKNOLOJİ 12:12 iPhone Sahibi Olmak Artık Daha Kolay 23:08 ASUS TUF GAMİNG K7 Sorun, Şikayet Özellik 21:30 Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir 20:30 Doğrudan iPhone’unuzdan Bir Podcast veya Vlog Kaydedin 19:30 PS5, Bu Muhteşem Cihazla Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir
SONRAKİ
Hearthstone Descent Of Dragons Card Piyasaya Sürüldü Hearthstone Descent Of Dragons Card Piyasaya Sürüldü
ÖNCEKİ
Jony Ive, Apple’dan Ayrıldı Jony Ive, Apple’dan Ayrıldı
2884
1068 0

Twitter Hesapları Kapattırıyor

Twitter Hesapları Kapattırıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

29 Kasım 2019

Twitter, hesapların büyük bir kısmı için planların açıklanmasından bir gün sonra, kullanıcı boşluğunun ardından etkin olmayan hesapları devre dışı bırakma planlarını “duraklatacağını” söyledi. Sosyal ağ, artık ağdaki ölü kullanıcıları “anma” süreci olana kadar hesapları kaldıramayacağını söyledi. Firma, yasal kaygılar nedeniyle aktif olmayan hesaplar üzerinde harekete geçtiğini söyledi. İşlem tamamlandıktan sonra, önce AB’de hesap deaktivasyonlarının olacağını söyledi. Bu sırada, Genel Verilerin Korunması Yönetmeliğine (GDPR) uygun olduğunu söyledi. Çarşamba günü yayınlanan bir dizi tweette, “Karışıklık için özür dileriz ve hepinizi haberdar edeceğiz” dedi.

Twitter Pazartesi günü, son altı ay içinde giriş yapmamış olan kullanıcılarla iletişim kurmaya başlayarak, oturum açıp firmanın en son gizlilik politikasını kabul etmedikleri sürece hesaplarının silineceğini bildirerek onları uyardı. BBC ve diğerlerinden rapor verdikten sonra, şirket, ölen kullanıcılara ait hesapların kaldırılmasından kaynaklanacak olası üzüntüsünü ele almadığını itiraf etti.

TechCrunch’da yazan, yatırım şirketi Scaleworks’de bir iletişim sorumlusu olan Drew Olanoff, ölümünden birkaç yıl sonra babasının hesabını sık sık kontrol ettiği gibi Twitter’ın planlarını öğrendiğinde “kalbinin kırıldığını” söyledi.

Facebook gibi diğer ağlar “anma” olarak adlandırılan bir işlem sunar, doğrulanmış aile üyelerinin ya da sevilen kişilerin, ölen bir kullanıcının hesabını ağda tutmasını talep edebilir, ancak zaman içinde dondurulur. Trolling ve diğer kötüye kullanımların önlenmesine yardımcı olmak için hesapla etkileşimler sınırlıdır. Twitter da böyle bir araç yaratacağını söyledi.

 

KATEGORİLER:

" Twitter Hesapları Kapattırıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Twitter Hesapları Kapattırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Twitter Hesapları Kapattırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye