SON DAKİKA TEKNOLOJİ 21:21 PlayStation 5 Hayallerinizi Süsleyen Formatta Gelebilir 19:19 Samsung Bir Milyon Galaxy Folds satamadığını belirtti 12:12 iPhone Sahibi Olmak Artık Daha Kolay 23:08 ASUS TUF GAMİNG K7 Sorun, Şikayet Özellik 21:30 Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir
SONRAKİ
Uzun Bir Yol Kat Etmesi Gereken İOS 13 Hızla Gelişiyor Uzun Bir Yol Kat Etmesi Gereken İOS 13 Hızla Gelişiyor
ÖNCEKİ
PS5: Sony, PlayStation 5 Adını, Denetleyici Ayrıntılarını, 2020 Yayınlanma Tarihi Olarak Onayladı PS5: Sony, PlayStation 5 Adını, Denetleyici Ayrıntılarını, 2020 Yayınlanma Tarihi Olarak Onayladı
869
322 0

Twitter Reklamların Güvenliğini Sağlamak için Telefon Numaraları Kullandı

Twitter Reklamların Güvenliğini Sağlamak için Telefon Numaraları Kullandı
Yazar: Elif Aybüke Ural

9 Ekim 2019

Salı günü Twitter, kullanıcılara iki faktörlü kimlik doğrulaması için bilgi verilmesine rağmen, “istemeyerek” telefon numaralarını ve e-posta adreslerini reklam amaçlı kullandığını duyurdu.

Twitter’a göre, şirketin üçüncü taraf ortaklarıyla hiçbir kişisel veri paylaşılmadı ve “bunun olmasına izin veren sorun” ele alındı. Twitter, 17 Eylül itibariyle telefon numaraları ve e-posta adreslerinin yalnızca güvenlik amacıyla toplandığını söyledi.

Twitter, güvenlik aksaklığını açıklayan bir blog yazısında, “Bundan kaç kişinin etkilendiğini kesin olarak söyleyemeyiz” dedi. “Bu olay yaşandığı için çok üzgünüz ve bir daha böyle bir hata yapmadığımızdan emin olmak için adımlar atıyoruz”  dedi.

Geçen yıl boyunca, Facebook, gizlilik uygulamalarındaki yanlışlığı eleştirdi; ancak, Twitter, kullanıcılarının gizliliğini nasıl ele aldığına dair kendi tartışmaları içine girdi. Daha geçen ay, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in hesabı, bilgisayar korsanlarının kısa mesajlar yoluyla ırkçı hakaretleri tweetledikten sonra tehlike altına girdi.

Mayıs 2018’de Twitter kullanıcıların hepsine, düz metinle ortaya çıkan bir hata tespit ettikten sonra şifrelerini değiştirmelerini tavsiye etti. Twitter, o zaman hiçbir bilginin ihlal edilmediğini veya kötüye kullanılmadığını söyledi.

" Twitter Reklamların Güvenliğini Sağlamak için Telefon Numaraları Kullandı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Twitter Reklamların Güvenliğini Sağlamak için Telefon Numaraları Kullandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Twitter Reklamların Güvenliğini Sağlamak için Telefon Numaraları Kullandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye