Twitter Reklamların Güvenliğini Sağlamak için Telefon Numaraları Kullandı | Technosfer

Twitter Reklamların Güvenliğini Sağlamak için Telefon Numaraları Kullandı

09.10.2019
A+
A-
Twitter Reklamların Güvenliğini Sağlamak için Telefon Numaraları Kullandı

Salı günü Twitter, kullanıcılara iki faktörlü kimlik doğrulaması için bilgi verilmesine rağmen, “istemeyerek” telefon numaralarını ve e-posta adreslerini reklam amaçlı kullandığını duyurdu.

Twitter’a göre, şirketin üçüncü taraf ortaklarıyla hiçbir kişisel veri paylaşılmadı ve “bunun olmasına izin veren sorun” ele alındı. Twitter, 17 Eylül itibariyle telefon numaraları ve e-posta adreslerinin yalnızca güvenlik amacıyla toplandığını söyledi.

Twitter, güvenlik aksaklığını açıklayan bir blog yazısında, “Bundan kaç kişinin etkilendiğini kesin olarak söyleyemeyiz” dedi. “Bu olay yaşandığı için çok üzgünüz ve bir daha böyle bir hata yapmadığımızdan emin olmak için adımlar atıyoruz”  dedi.

Geçen yıl boyunca, Facebook, gizlilik uygulamalarındaki yanlışlığı eleştirdi; ancak, Twitter, kullanıcılarının gizliliğini nasıl ele aldığına dair kendi tartışmaları içine girdi. Daha geçen ay, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in hesabı, bilgisayar korsanlarının kısa mesajlar yoluyla ırkçı hakaretleri tweetledikten sonra tehlike altına girdi.

Mayıs 2018’de Twitter kullanıcıların hepsine, düz metinle ortaya çıkan bir hata tespit ettikten sonra şifrelerini değiştirmelerini tavsiye etti. Twitter, o zaman hiçbir bilginin ihlal edilmediğini veya kötüye kullanılmadığını söyledi.

Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları