Uber , Türkiye Faaliyetlerini Sonlandırdı ! | Technosfer

Uber , Türkiye Faaliyetlerini Sonlandırdı !

Uber , Türkiye Faaliyetlerini Sonlandırdı !

Taksi deneyimini her açıdan geliştirerek bir segment oluşturan ve genel anlamda oldukça beğenilen Uber, taksiciler ile yaşanan olaylar nedeniyle ve ayrıca iktidarın da taksicilerin yanında yer alması ile beraber Türkiye’de faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Türkiye’de faaliyete başladıklarından beri taksiciler tarafından sürekli olaylar yaşayan Uber, ilk başta vergi vermemeleri nedeniyle bir süre yasaklanmış sonrasında ise elektronik vergi sistemi ile beraber tatlıya bağlanmıştı sorun. Fakat tekrar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarıyla gündeme oturdu konu.

Cumhurbaşkanı Uber hakkında “Bizim literatürümüzde Uber diye bir şey yoktur. Uber olayının korsan taksicilikten bir farkı yok. Uber konusu bizim hükümetimizde yoktur, bitmiştir. ” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Dün akşam ise  Uber sürücüleri ile bir araya gelen Binali Yıldırım’ın, Uber Türkiye’nin faaliyetlerini durduracağını açıklamasından saatler sonra resmi açıklama geldi. UBER Türkiye’nin XL servisi yani VIP araçlar ile taşıma hizmeti sona erdi. Resmi olarak Uber tarafından gelen açıklama ise :

Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, bugün dünyada 63 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan global bir teknoloji platformu olmuştur.

Uber, 2014 yılı itibariyle İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın popüler seçeneği haline gelmiştir. Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12,000 Uber XL sürücü ortağı ile 6,000 şirket Uber sayesinde gelir elde etmiştir.

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul’daki Uber XL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

Uber olarak Türkiye’ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz.”

Mert Büyük
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği öğrencisi Mert, tam bir Apple hayranı. Teknolojiyi yakından takip eden Mert, technosfer.com.tr'de okuyucular için güncel haberler üretiyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları