SON DAKİKA TEKNOLOJİ 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri 15:32 Oppo A31 Sorun Şikayet Özellik 18:18 iPhone ‘unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler
SONRAKİ
Xiaomi, Zirveyi Ele Geçirmek İstiyor Xiaomi, Zirveyi Ele Geçirmek İstiyor
ÖNCEKİ
2019’un İlk Çeyreğinde Giyilebilir Teknolojide Lider Değişmedi 2019’un İlk Çeyreğinde Giyilebilir Teknolojide Lider Değişmedi
2643
979 0

Uber , Türkiye Faaliyetlerini Sonlandırdı !

Uber , Türkiye Faaliyetlerini Sonlandırdı !
Yazar: Mert Büyük

1 Haziran 2019

Taksi deneyimini her açıdan geliştirerek bir segment oluşturan ve genel anlamda oldukça beğenilen Uber, taksiciler ile yaşanan olaylar nedeniyle ve ayrıca iktidarın da taksicilerin yanında yer alması ile beraber Türkiye’de faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Türkiye’de faaliyete başladıklarından beri taksiciler tarafından sürekli olaylar yaşayan Uber, ilk başta vergi vermemeleri nedeniyle bir süre yasaklanmış sonrasında ise elektronik vergi sistemi ile beraber tatlıya bağlanmıştı sorun. Fakat tekrar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarıyla gündeme oturdu konu.

Cumhurbaşkanı Uber hakkında “Bizim literatürümüzde Uber diye bir şey yoktur. Uber olayının korsan taksicilikten bir farkı yok. Uber konusu bizim hükümetimizde yoktur, bitmiştir. ” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Dün akşam ise  Uber sürücüleri ile bir araya gelen Binali Yıldırım’ın, Uber Türkiye’nin faaliyetlerini durduracağını açıklamasından saatler sonra resmi açıklama geldi. UBER Türkiye’nin XL servisi yani VIP araçlar ile taşıma hizmeti sona erdi. Resmi olarak Uber tarafından gelen açıklama ise :

Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, bugün dünyada 63 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan global bir teknoloji platformu olmuştur.

Uber, 2014 yılı itibariyle İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın popüler seçeneği haline gelmiştir. Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12,000 Uber XL sürücü ortağı ile 6,000 şirket Uber sayesinde gelir elde etmiştir.

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul’daki Uber XL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

Uber olarak Türkiye’ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

OKU  Shenmue 3 Piyasaya Sunuldu

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz.”

Bir önceki yazımız olan 2019'un İlk Çeyreğinde Giyilebilir Teknolojide Lider Değişmedi başlıklı makalemizde akıllı saatler, apple ve apple watch hakkında bilgiler verilmektedir.

" Uber , Türkiye Faaliyetlerini Sonlandırdı ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Uber , Türkiye Faaliyetlerini Sonlandırdı ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Uber , Türkiye Faaliyetlerini Sonlandırdı ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Mert Büyük Hakkında:

Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği öğrencisi Mert, tam bir Apple hayranı. Teknolojiyi yakından takip eden Mert, technosfer.com.tr'de okuyucular için güncel haberler üretiyor.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.