Steam Yeni Güncelleme | Technosfer

Valve, Steam’in yeni İnteraktif Tavsiye Edicisini güncelledi, yeni bir deneme geleceğini duyurdu

01.08.2019
A+
A-
Valve, Steam’in yeni İnteraktif Tavsiye Edicisini güncelledi, yeni bir deneme geleceğini duyurdu

Birkaç hafta önce, Valve Steam için machine learning kullanarak sizin için sevebileceğiniz oyunlar araştıran bir sistem olan ” İnteraktif Tavsiye Edici “sini duyurmuştu. Bugün Steam bu denemenin durumunu güncelledi ve şimdiye kadar çok iyi gidiyor.

 

” Kullanıcılar için ilginç olanı araştırmamızın bir yolu insanların bir mağaza sayfasına yaptığı  ziyaretin ne kadar sıklıkla yapılıp,bir ögeyi istek listesine eklemek veya satın almak  gibi olumlu bir eyleme dönüştüğüne bakmak.Bu nasıl kullanıcıların mağaza sayfasına ulaştığına göre sıklıkla değişir. Biz aynı zamanda insanların ne sıklıkla mağaza sayfasına önerici üzerinden seçtiğine bakıyoruz. İlk verilerimiz, İnteraktif Tavsiye Edicimiz bu önlemlerle çok iyi çalışıyor.” dedi Valve.

 

Valve, “Tavsiye Edicinin”  kullanıcılara geniş bir oyun yelpazesi gösterdiğini ve insanların kendilerine cevap verdiğini görmekten dolayı özellikle memnun olduğunu dile getirdi. Şimdiye kadar Etkileşimli Tavsiye Edici aracılığıyla Steam istek listesine  yaklaşık 10.000 farklı oyun eklendiğini söyledi. Bir uyarı ise aletin ” yenilik ve tanıtımın ” sonuçları etkileyebileceğidir. Bu yüzden, Valve Valve olarak,  şimdi ” Tavsiye Edicisini “ bu potansiyel ön yargıyı ortadan kaldırmak için değerlendirmeye başlayacaktır.

 

Ayrıca kullanıcıların son oynanan oyunları öneri listelerinden çıkarmasını sağlayacak ve arayüzde bazı değişiklikler yapabilecekleri yeni bir özellik eklendi.Soldaki bir oyunu üzerine geldiğinizde artık başlığı üzerinde görüntülenecek ve tıkladığınız zaman steam mağaza sayfasına yönlendirileceksiniz. Gelecek için Valve, daha dinamik etiket seçim araçlarını eklemeyi umut ediyor ve İnteraktif Tavsiye Edici’nin kullanıcıları ilgi çekici içerikle bağlayan başarısını izlemeye ve iyileştirmeye devam edecek.

ETİKETLER: ,
Eq1NoX
Eq1NoX
Çukurova Üniversite'sinde okuyorum.Teknolojiye, oyunlara, yazılım dillerine kısacası teknolojiye olan ilgimden dolayı Technosferi seçtim. Size doğru, tarafsız ve güncel bilgiyi iletmeye çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları