SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Shenmue 3 Piyasaya Sunuldu Shenmue 3 Piyasaya Sunuldu
ÖNCEKİ
Lucifer’ın Final Sezonu Çok Yakında Lucifer’ın Final Sezonu Çok Yakında
3526
1306 0

Verizon Nihayet Gerçek 5G Kapsamlı Haritaları Piyasaya Sundu

Verizon Nihayet Gerçek 5G Kapsamlı Haritaları Piyasaya Sundu
Yazar: Elif Aybüke Ural

21 Kasım 2019

Verizon, şirketin büyümekte olan 5G ağı hakkındaki en büyük eleştirilerinden birini ele alıyor: Geleneksel kapsama alanı haritaları eksikliği. PC Mag tarafından belirtildiği gibi, bugün taşıyıcı 5G şehirlerindeki müşterilerin milimetre dalga teknolojisinden yıldırım hızına sahip veri hızları (bazı durumlarda 1 Gbps’nin üzerinde) alabileceği haritalar yayınladı. Bugünün erken saatlerinde Verizon, Boston, Houston ve Sioux Falls’ta 5G’yi başlattı. Hizmet şu anda 18 şehirde mevcut ve şirket 2019’un sonuna kadar 30’a ulaşacağını söyledi.

Ancak, 5G kapsamının büyük ölçüde caddelere ve kaldırımlara sınırlı olduğunu unutmayın. Sinyal sadece iç mekanda veya pencerelerde iyi hareket etmiyor. Verizon’un 5G’sini bir Starbucks’ta kullanmak hala kullanışlı değil. Ve hizmet çarpıcı biçimde değişmeye devam ediyor.

Hepsinden önemlisi, Verizon’daki 5G’nin ilk uygulayıcılarının nihayet 5G ultra geniş bant sinyal alabilecekleri yer için sağlam bir referansa sahip olmalarıdır. Daha önceki testlerimizde, taşıyıcı bizi belirli sokak köşelerine veya turistik noktalara yönlendirirdi. Çoğu şehirde erişilebilirlik hala sınırlıdır ve Verizon’un ağı, bu aşamada 5G müşterilerinin gerçek mobiliteye sahip olduğu bir yerden uzaktır.

Rakipleri, en önemlisi T-Mobile, tüm bölgeleri kaplayamayan ve bugün LTE gibi binalara nüfuz edemeyen milimetre dalgasına çok fazla dayanan tamamlanmamış bir 5G stratejisine sahip olmaları nedeniyle acımasızca Verizon ile alay etti. Diğer taşıyıcılar, daha sağlam bir 5G mevcudiyeti elde etmek için milimetre dalga, orta bant ve düşük bant spektrumunun bir kombinasyonunu kullanıyor – ancak milimetre dalga müşterilere ulaşamadığında hızlar düşüyor.

Verizon’un 5G telefon görüşmesi şu anda Galaxy Note 10 Plus 5G, Galaxy S10 5G ve LG’nin V50 ThinQ 5G modellerini içermektedir.

Bir önceki yazımız olan Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback'i Duyurdu başlıklı makalemizde audi ve e-tron hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Android TV Sızıntısı Google Stadia'nın Güncellemeler Arasında Olacağını Gösteriyor
KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Verizon Nihayet Gerçek 5G Kapsamlı Haritaları Piyasaya Sundu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Verizon Nihayet Gerçek 5G Kapsamlı Haritaları Piyasaya Sundu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Verizon Nihayet Gerçek 5G Kapsamlı Haritaları Piyasaya Sundu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.