SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:14 Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback’i Duyurdu 14:27 Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 13:30 HUAWEI’nin Türkiye’de Çekilen İlk Akıllı Saat Reklam Filmi Yayında 18:18 Samsung, Telefonlar için  Yeni Kamera Modları Kullanacak 14:54 Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı
SONRAKİ
Huawei Kadıköy’e Teknik Servis Açtı Huawei Kadıköy’e Teknik Servis Açtı
ÖNCEKİ
Tesla Çin’de Araba Üretmeye Başlıyor Tesla Çin’de Araba Üretmeye Başlıyor
3380
1252 0

WhatsApp Grubu Yüzünden İşinden Oldu

WhatsApp Grubu Yüzünden İşinden Oldu
Yazar: Elif Aybüke Ural

21 Ekim 2019

Başka bir personel hakkında yorum yapmak üzere meslektaşları arasında kurdukları bir WhatsApp grubu kullanan bir konut memuru, haksız yere işten çıkarıldığını söyledi ama talebi yitirildi. Darren Case, konuşmasını, kilosunu ve kişisel hijyenini yorumlarken ve onu “otistik” olarak tanımlayarak kadına zorbalık etti. Nisan 2018’deki mesajların farkına vardıklarında Neath’daki Tai Tarian’daki patronlar tarafından askıya alınmıştı. Ağır suistimallerden suçlu bulundu ve bir mahkeme çalışanları işten çıkarmayı destekledi. Mahkeme, “Wolfpack” adlı WhatsApp grubunun ilk başta hasta olan bir meslektaşı ile iletişim kurmak için kurulduğunu söyledi ancak Bay Case gruba dahil edildiğinde işler değişti. Mart 2018’de, Bay Case, müdürü Ian Hale’e, diğer meslektaşlarının kadının zamanının çoğunu internette gezinerek, işle ilgisi olmayan sitelere göz atarak geçirdiğini bildirdi. WhatsApp konuşmalarının içeriği, daha sonra bunu rapor eden ekibin bazı üyelerini altüst etti. Disiplin duruşmasında Bay Case, meslektaşına “aşırı tepki verdiğini” kabul etti, ancak uzun süre ilaç kullandığı için yaptıklarını zihinsel durumuna bağladı. Ağır suistimal suçundan ve bir duruşma işçiliğinde suçlu bulundu ve  Yargıç Rhian Brace, görevden alınmanın makul bir karar olarak gördü. Ruh sağlığının davranışlarını hafifletecek kadar ciddi olmadığını ekledi.

" WhatsApp Grubu Yüzünden İşinden Oldu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WhatsApp Grubu Yüzünden İşinden Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda WhatsApp Grubu Yüzünden İşinden Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunu ve teknolojiye ilgisi çok olan, uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler üreten bir editörüm.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye