SON DAKİKA TEKNOLOJİ 12:12 iPhone Sahibi Olmak Artık Daha Kolay 23:08 ASUS TUF GAMİNG K7 Sorun, Şikayet Özellik 21:30 Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir 20:30 Doğrudan iPhone’unuzdan Bir Podcast veya Vlog Kaydedin 19:30 PS5, Bu Muhteşem Cihazla Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir
SONRAKİ
Dell G3 15 3590 özel indirimiyle Teknosa’da Dell G3 15 3590 özel indirimiyle Teknosa’da
ÖNCEKİ
Planet Zoo 1.0.3 Hayvanların Yaşlılıktan Ölmelerini Engellemenizi Sağlar Planet Zoo 1.0.3 Hayvanların Yaşlılıktan Ölmelerini Engellemenizi Sağlar
1266
469 0

WhatsApp İhlale  Neden Olabilir

WhatsApp İhlale  Neden Olabilir
Yazar: Elif Aybüke Ural

29 Kasım 2019

Çok sayıda rapora göre, Hintli yetkililer, dijital şirketleri Hintli kullanıcıların verilerini yerel olarak depolamaya zorlama planını zorlamak için WhatsApp’in gözetleme tartışmalarını dile getiriyorlar. Teknik uzmanlar, birden fazla devlet dairesi ve kurumunun bu talepleri önerdiğini doğruladı. Yetkililer, “ciddi bir ulusal güvenlik sorunuydu” ve “verilerin yerelleştirilmesi de dahil olmak üzere önlemler alınması gerektiğini” söyledi. Uzmanlar buna “tuhaf bir cevap” dedi. Teknoloji uzmanı Prasanto K Roy BBC’ye verdiği demeçte, “Bu hiç mantıklı değil. Verilerin konumunun Pegasus ihlali ile hiçbir ilgisi yoktu.” “WhatsApp, ihlal konusunda çok şeffaftı ve yetkililere bildirdi. Şimdi önemli olan, kimin ve nasıl yaptığını bulmak’’ dedi.

Hacker’lar, mesajlaşma uygulamasında büyük bir güvenlik açığını kullanarak telefonlara ve diğer cihazlara gözetim yazılımı yükleyebildiler. Hedefler, bilinmeyen bir numaradan görüntülü veya sesli arama istekleri aldı – dikkate alınmasa bile, Pegasus olarak bilinen casus yazılımın cihaza yüklenmesine izin verdi. Bu, kullanıcıların kısa mesajlar ve konum dahil olmak üzere telefondaki her şeye uzaktan erişmelerini sağlar. WhatsApp, etkilenen kullanıcıları bulup bilgilendirdiği anda bu güvenlik açığını düzeltti.  Ayrıca, Nisan ve Mayıs aylarında cihazlara bulaşan siber saldırıların ardında olduğu iddiasıyla İsrailli firma NSO Grubuna karşı dava açtı. Sürveyans için yazılım yapan NSO Group, bunun yalnızca devlet kurumları ile çalıştığını ve saldırılarla ilgili sorumluluğunu kesinlikle reddettiğini söyledi.

 

" WhatsApp İhlale  Neden Olabilir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WhatsApp İhlale  Neden Olabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda WhatsApp İhlale  Neden Olabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye