WhatsApp'a Otomatik Silinen Mesajlar Mı Geliyor? | Technosfer

WhatsApp’a Otomatik Silinen Mesajlar Mı Geliyor?

02.10.2019
A+
A-
WhatsApp’a Otomatik Silinen Mesajlar Mı Geliyor?

Her gün milyarca insanın dünya çapında kesintisiz olarak kullandığı en popüler mesaj ve sohbet uygulaması diyebileceğimiz Whatsapp’ın, belirlediğiniz bir zaman aralığı sonunda kendini silen mesaj sistemi üzerinde çalıştığı söyleniyor. Elde edilen duyumlara göre, bahsi geçen bu silinen mesaj özelliği ilk olarak Android işletim sisteminin 2.19.275 sürümünde beta olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak fakat bu özelliğin geliştirilmekte olduğu bilgisine ilk ulaşan kaynak olan WABetaInfo, betada bu özelliğe herkesin ulaşamayabileceğini belirtti.

Peki, bu özellikler kimlerin işine yarayacak ve gerçekten gerekli mi çünkü Whatsapp zaten mesaj silme özelliğine sahip. Üzerinde çalışılan bu yeni sistem, içeriğinde hassas bilgiler içeren ve bu mesajların sohbet üzerinde kalıcı olmasını istemeyen kişiler için yararlı olacak.Daha önce de bazı platformlarda gördüğümüz bu yeni özellik, belirlenen bir süre sonrası mesajların okunmadan veya okunduktan sonra mı silinecek gibi birçok soruyu beraberinde getirse de ne yazık ki elimizde genel bilgilerden fazlası bulunmuyor.

Az önce de bahsettiğimiz üzere Telegram, uygulaması içinde yer verdiği Gizli Sohbet özelliği sayesinde silinen mesaj özelliğini kullanıcıların hizmetine açmıştı. Buna benzer olarak geçtiğimiz sene Google’ın gün geçtikçe büyümeye devam eden birçok Google platformuna tek hesapla giriş yapmamıza olanak sağlayan Gmail de yenilenmiş sürümü ile beraber otomatik silinen mesajları bünyesine katmıştı.

Bakalım bu sistem betadan olumlu sonuçlar alıp ana sürüme gelecek mi hep beraber göreceğiz.

Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları