SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Google Pixel Watch Geliyor Google Pixel Watch Geliyor
ÖNCEKİ
Kıdemli Xbox Yöneticisi Şirketten Ayrılıyor Kıdemli Xbox Yöneticisi Şirketten Ayrılıyor
1515
561 0

Windows 10’un Kasım 2019 Güncellemesi Test Ediciler için Kullanıma Sunuldu

Windows 10’un Kasım 2019 Güncellemesi Test Ediciler için Kullanıma Sunuldu
Yazar: Elif Aybüke Ural

13 Ekim 2019

Microsoft’un en son Windows 10 güncellemesine Kasım 2019 Güncellemesi adı verilecek ve son sürüm şimdi Yayın Önizleme Halkası’ndaki Windows İçeridekileri tarafından kullanılabilecek. Şirket bunun daha önce performans iyileştirmelerine ve kalite iyileştirmelerine odaklanan küçük bir güncelleme olduğunu söylemişti.

Ancak, bunun yeni bir özellik olmadığı söylenemez. Kasım ayında yapılan güncellemenin ana ilaveleri, File Explorer’ın arama çubuğunun OneDrive hesabınızda çevrimiçi olarak arama yapabilmesi ve Cortana dışındaki ses yardımcılarının Windows 10 kilit ekranında çalışabilmesini sağlamak. Güncelleştirme aynı zamanda yeni takvim girişlerinin doğrudan görev çubuğundan oluşturulabilmesini de sağlıyor ve Microsoft yeni bildirim yönetimi seçenekleri sunuyor. Microsoft’un sitesinde tüm özelliklerin bir listesini bulabilirsiniz.

Microsoft aylık servis güncellemelerini  sunmak için kullandığı teknolojiye benzer bir teknoloji kullandığını belirtti. Microsoft, Ekim güncellemesinin kısa sürede herkes için yayınlanacağını ve Windows 10 güncellemeleri için kalite iyileştirmelerine odaklanacağına söz verdi.

Yeni güncelleştirmeyi yüklemek istiyorsanız, önce bir Windows Insider olmak için kaydolmanız gerekir. Microsoft, blog güncellemesinde yeni güncellemenin adını bildiren bunun nasıl yapılacağı hakkında adım adım talimatlar verdi. Bu arada şirket ayrıca bir sonraki güncellemesine yönelik adımlar atıyor. Biraz daha az kararlı olan “Slow Ring” içeriden öğrenen programındaki test cihazlarının yakında Windows 10’un 20H1 güncellemesine geçeceğini, şu anda 2020’nin ilk yarısında piyasaya sürüleceğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Meizu Note 9 Özellikleri Sorun Şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKU  Steam'in Keşfet Özelliğine Gelen Yeni Güncelleme Bağımsız Geliştiricilerin İşini Zorlaştırıyor
KATEGORİLER:


" Windows 10’un Kasım 2019 Güncellemesi Test Ediciler için Kullanıma Sunuldu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Windows 10’un Kasım 2019 Güncellemesi Test Ediciler için Kullanıma Sunuldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Windows 10’un Kasım 2019 Güncellemesi Test Ediciler için Kullanıma Sunuldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.