SON DAKİKA TEKNOLOJİ 20:03 MSI Creator X299 Anakart Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:49 MSI Creator TRX40 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri
SONRAKİ
Instagram Dünyasına Genel Bir Bakış (3) Instagram Dünyasına Genel Bir Bakış (3)
ÖNCEKİ
Instagram Dünyasına Genel Bir Bakış (2) Instagram Dünyasına Genel Bir Bakış (2)
894
331 0

Windows 7 ‘den Windows 10’a ücretsiz yükseltme

Windows 7 ‘den Windows 10’a ücretsiz yükseltme
Yazar: Elif Aybüke Ural

10 Şubat 2020

Microsoft yıllar geçtikçe sürümlerini yükseltmeye devam ediyor. Her sürüm kendisinden bir önceki sürümden farklı olarak tasalanıyor. Microsoft kısa bir süreliğine de olsa kullanıcılara ücretsiz yükseltmeler sunuyor. Microsoft’un Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için ücretsiz yükseltme teklifi birkaç yıl önce sona erdi. Ancak yine de teknik olarak Windows 10’a ücretsiz olarak yükseltmek mümkün. Microsoft özel yükseltme teklif sitelerini kaldırmış olsa da, şirket Windows 7 veya Windows 8.1’den yükseltme yapan kişiler için Windows 10 lisanslarını etkinleştirmeye devam ediyor.

ZDNet’den Ed Bott yıllardır bu yöntemi test ediyor. Ücretsiz yükseltmeler üzerinde hala çalışmalar yapıyor. Özellikle son günlerde işletim sistemi için destek sona erdiğinden, herkesin Windows 7’den Windows 10’a yükseltmek de gerçekten basittir. Bilgisayarınızın Windows 10 için minimum gereksinimleri desteklediğini varsayarsak, Microsoft’un sitesinden yükseltme yapabilirsiniz.

Hatırlamanız gereken en önemli şey, Windows 7’den Windows 10’a yükseltmenin ayarlarınızı ve uygulamalarınızı silebileceğidir. Bu yüzden dosyalarınızı ve kişisel verilerinizi saklama seçeneği bulunuyor. Ancak Windows 10 ile Windows 7 arasındaki farklar nedeniyle mevcut uygulamalarınızın tümünü saklamak her zaman mümkün değildir. Bu yüzden yükleyicileri tekrar indirerek bunları kolayca elde edebilmeniz için düzenli olarak hangi uygulamaları kullandığınızı not ettiğinizden emin olun. Windows 8.1 de aynı şekilde yükseltilebilir. Ancak bu yükseltmede uygulamalarınızı ve ayarlarınızı silmenize gerek kalmaz.

Windows 7

Windows 7

Windows 7’den Windows 10’a nasıl yükseltme yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Tüm önemli belgelerinizi, uygulamalarınızı ve verilerinizi yedekleyin
 • Microsoft’un Windows 10 indirme sitesine gidin
 • Windows 10 kurulum medyası oluşturma bölümünde, “Aracı şimdi indir” i seçin ve uygulamayı çalıştırın
 • İstendiği zaman, “Bu bilgisayarı şimdi yükselt” i seçin.
 • Daha sonra kişisel dosyalarınızı korumak mı yoksa yeni başlangıç yapmak mı istediğiniz sorulacaktır. Unutmayın: yeni başlatma veya dosyalarınızı koruma, Windows 10 yükseltmesi için tüm uygulamaların ve ayarların silineceği anlamına gelir.
 • Yükseltme tamamlandıktan sonra, Windows 10 için Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Etkinleştirme altında bulunabilecek bir dijital lisans almanız gerekir.
OKU  Microsoft, Chromium Tabanlı Bir Edge Tarayıcısını Linux’e Çıkartabilir

Bir önceki yazımız olan Instagram Dünyasına Genel Bir Bakış (3) başlıklı makalemizde Direct Message, instagram ve Story hakkında bilgiler verilmektedir." Windows 7 ‘den Windows 10’a ücretsiz yükseltme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Windows 7 ‘den Windows 10’a ücretsiz yükseltme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Windows 7 ‘den Windows 10’a ücretsiz yükseltme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.