SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri 15:32 Oppo A31 Sorun Şikayet Özellik
SONRAKİ
Firefox’tan Başka Bir Güvenlik Güncellemesi Geliyor Firefox’tan Başka Bir Güvenlik Güncellemesi Geliyor
ÖNCEKİ
Microsoft İnsanları Project xCloud’u Denemeye Davet Ediyor Microsoft İnsanları Project xCloud’u Denemeye Davet Ediyor
3920
1452 0

Xbox One’a Yeni Metin Sohbet Filtreleme Seçenekleri Ekliyor

Xbox One’a Yeni Metin Sohbet Filtreleme Seçenekleri Ekliyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

19 Ekim 2019

Microsoft, Xbox One konsollarında yeni metin filtreleme seçenekleri sunarak oyunculara ne tür mesajlar aldıklarını daha iyi kontrol edebilmelerini sağlıyor. Şirket bunun hem ebeveyn kontrollerini daha da iyileştirmek için  hem de çevrimiçi tacizi ve zorbalığı azaltmak için olduğunu söylüyor.

Duyuruya göre, yakında bir dizi yeni otomatik metin filtresi seçebilirsiniz. Bunlar özel mesajlarla başlayacak ve ardından profiller, Kulüpler ve Etkinlik Akışınız gibi diğer alanlara da genişleyecektir. Filtreler dört ayardan oluşuyor – Samimi, Orta, Olgun ve Filtrelenmemiş – ancak bu içerik düzeylerini, arkadaşlardan gelenlere veya İnternet randosundan gelen mesaj isteklerine göre farklı mesaj türleri için ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz.

Duyuru, “Örneğin, bazı yetişkinlerin oyun oynarken kötü niyetli olmadıklarını küfür ettikleri halde, küçük çocuklu ebeveynlerin de muhtemelen bu aynı deneyimi kabul görmeyeceklerini” belirtti. “Benzer şekilde, arkadaşlarınızla birlikte kullanacağınız günlük konuşmalar ile herkesi olumsuz yönde etkileyebilecek zararlı hakaretler arasında farklılıklar var. Bu düşünceyle, güvenlik ayarlarımızın en çok filtreden en az filtrelenmişe kadar bir spektrumda yapılandırılabilir olması sağlandı. Sizin için en iyi olanı seçebilirsiniz.

Bir mesaj filtreye çarptığında, potansiyel olarak rahatsız edici içeriğin gönderildiği konusunda bir uyarı mesajı görürsünüz ve ayarları değiştirmek için yer tutucuya  tıklayabilirsiniz. Yetişkin hesapları filtrelenmiş içeriği görebilir. Alt hesaplar varsayılan olarak en yüksek filtreleme düzeyine ayarlanır, ancak ebeveynler gerektiği şekilde bunu değiştirebilir.

Bu özellik sizin için kullanıma sunulduğunda, bunu Ayarlar> Genel> Çevrimiçi güvenlik ve aile> Mesaj güvenliği altında bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Meizu Note 9 Özellikleri Sorun Şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKU  Netflix ile Tanışıp Kaynaşma Faslı Başlıyor


" Xbox One’a Yeni Metin Sohbet Filtreleme Seçenekleri Ekliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Xbox One’a Yeni Metin Sohbet Filtreleme Seçenekleri Ekliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Xbox One’a Yeni Metin Sohbet Filtreleme Seçenekleri Ekliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.