SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Koronavirüsü yüzünden çalışanların seyahatleri kısıtlanıyor Koronavirüsü yüzünden çalışanların seyahatleri kısıtlanıyor
ÖNCEKİ
DirecTV uydularından birini daha güvenli bir yörüngeye taşıyor DirecTV uydularından birini daha güvenli bir yörüngeye taşıyor
3788
1403 0

Xena bu hafta Richard Cobbett’ın konuğu oldu

Xena  bu hafta Richard Cobbett’ın konuğu oldu
Yazar: Elif Aybüke Ural

27 Ocak 2020


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

2010’dan 2014’e kadar Richard Cobbett, rastgele belirsiz oyunları hayata geri döndürme konusunda bir sütun olan Crapshoot’u yazmış, son yıllarda sessizliğe bürünmüştü. Fakat sessizliğini bu hafta antik tarih konusu ile birlikte bozdu. Richard Cobbett’ın bu hafta Xena ’yı kendine konu olarak seçti.

‘’Antik tanrıların, savaşçı beylerin ve başlarındaki tacın altında ezilen kralların zamanında karmaşa içindeki diyarlar onları şer zamanlardan kurtaracak bir kahramanını arıyordu. O kahraman, Xena idi. Savaşın ateşinde şekillenmiş kudreti ve yine aynı ateşte dövülmüş kılıcıyla yüce bir prensesti. Güç, tutku, ve tehlikenin vücut bulmuş haliydi. Onun cesareti dünyayı değiştirecekti.’’

Lucy Lawless’ın  canlandırdığı hem dizisi ile hem de oyunları ile oldukça beğeni topladı. Xena karekteri çoğu antik tarihi sevenlerin ve mitoloji tutkunlarının gözdesiydi.

90’lı yıllarda, Brilliant Digital Animation adlı bir şirket, çok yollu filmler olarak adlandırılan animasyonlu çevrimiçi oyunlar üretmek için Xena lisansı haklarını satın aldı. Ara sıra değişen kararlarla gerçek zamanlı 3D olarak oynandı. Bugün baktığımızda oyun, kendi hikayesi olmaktan ziyade gerçek bir Xena bölümüne dayanıyor. Özetleyecek olursak bu, gerçek zamanlı 3D grafiklere dönüştürülen bir TV şovunun bir bölümü. Daha sonra bir film gibi izlenecek bir DVD’ye basıldı.

"<yoastmark

Hikaye, Zeus’un (Tanrıların Kralı, tüm canlıların yaratıcısı) bize Xena’nın hikayesini anlatmak üzere olduğunu duyurması ile başlar. Bu notta, Zeus başlama zamanı olduğunu beyan eder. Orkestra müziği yükseliyor, masum bir dünyada şimdiye kadar en kötü görünen şimşeklerden ikisini patlatıyor. Standart Xena logosunun destansı varlığını efsanenin derinliklerinden çağırır ve oyunun başlık kartını sunar.

Zeus, dünyanın bir haritasını sunarak harekete geçiyor. Bunun üzerine, iki basit küçük bebek savaşçı prenses ve yardımcısı Gabrielle yerleştirir. Grafik seviyesi hakkında gerçek karakter modellerinden çok daha basit olmadıklarını söyler.

OKU  The Walking Dead Steam’e Geri Dönüyor

İçindekiler

Xena popüler kültüre ayak uyduramadı

Xena her ne kadar zamanın acımasızlığına kurban gidip popüler kültürün eserleri arasında kalmayı başaramasa da yıllar sonra bile dizinin sıkı hayran kitlesi ve Lucy Lawless dışında Xena karakterini hala daha hatırlayan birileri olmasını görmek güzel. Kim bilir, belki de popüler kültürün yarattığı hayal kırıklığı ile geçmişse dönüp eskileri diriltmeyi hedefleyen Hollywood formülü belki de savaşçı prenses için çalışır.

Bir önceki yazımız olan DirecTV uydularından birini daha güvenli bir yörüngeye taşıyor başlıklı makalemizde DirecTV ve FCC hakkında bilgiler verilmektedir.

" Xena bu hafta Richard Cobbett’ın konuğu oldu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Xena bu hafta Richard Cobbett’ın konuğu oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Xena bu hafta Richard Cobbett’ın konuğu oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.