Xiaomi Artık Daha Pahalı Satacak ! | Technosfer

Xiaomi Artık Daha Pahalı Satacak !

Xiaomi Artık Daha Pahalı Satacak !

Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sunduğu üstün özelliklere sahip cihazları ve uygun fiyatıyla kullanıcıları memnun eden Xiaomi , bu anlayışından vazgeçecek gibi duruyor. Detaylar haberimizde

Apple ve Samsung gibi dev firmalar için tehdit haline gelen ve adeta Çin’in yükselişinin bir yansıması olan Xiaomi sayesinde kullanıcılar hem kaliteli içeriklere daha makul fiyatlarla ulaştı, hem de rekabet kızışmasından dolayı tüketiciler için daha güzel ortamlar hazırlandı. Geçtiğimiz aylarda Xiaomi’nin Ceo’su Lei Jun, Xiaomi’nin akıllı telefon pazarında %5 kar marjını aşmayacağını söylemişti ve bizim gibi tüketiciler bu habere sevinmiştik , fakat Xiaomi rekabet ortamında en yükseğe oynamak için , karını arttırmak için yeni planlar içerisinde.

Tech Node’un haberine göre Xiaomi CEO’su Lei Jun, akıllı telefon fiyatlarının gelecekte daha yukarıda olacağını söylüyor. Jun, bu zamana kadarki düşük fiyatlandırma politikasının arkasında, ucuz donanımların kullandıkları gerçeğinin yattığını söylüyor. Jun, “Açıkçası, telefonlarımızı 2000 yuan ve altında fiyatlandırma itibarından kurtulup; daha fazla yatırım yapıp, daha kaliteli ürünler sunacağız” açıklamasında bulundu.

Xiaomi’nin Çin’de özellikle 2000yuanlık maksimum fiyat barajını 3000yuana çekeceği söylentiler arasında ve bu da dolaylı olarak global pazarda da %50lik bir fiyat artışı olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Ayrıca bu mevcut ürünlerin fiyat artışı gibi bir şey söz konusu değil, bu beklentiler yeni çıkacak amiral gemileri üzerinde yapılan planlar. Sizce Xiaomi bu fiyat/performans havasından çıkıp , rakipleriyle aynı fiyatlara satmaya başlarsa aynı başarısını sürdürebilir mi ? Düşüncelerinizi bizlerle aşağıda paylaşabilirsiniz.

Mert Büyük
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği öğrencisi Mert, tam bir Apple hayranı. Teknolojiyi yakından takip eden Mert, technosfer.com.tr'de okuyucular için güncel haberler üretiyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları