Xiaomi, Zirveyi Ele Geçirmek İstiyor | Technosfer

Xiaomi, Zirveyi Ele Geçirmek İstiyor

Xiaomi, Zirveyi Ele Geçirmek İstiyor

Sina Tech’e röportajda bulunan Redmi Ceo’su Lu Weibing, Redmi’nin Avrupa ve Hindistan’daki yatırımlarını arttırmayı ve 2019 faaliyetlerini genişletmeyi planladıklarını ifade etti. Satış bazında Avrupa’nın en büyük 4 firması sırasıyla  Samsung, Apple, Huawei ve Xiaomi iken Hindistan’da ilk dört akıllı telefon şirketi Xiaomi, Samsung, Vivo ve Oppo yer alıyor. Weibing, Xiaomi’nin Hindistan’ın akıllı telefon pazarının yarısını bu sene alabileceğini iddia ediyor.

Eğer Xiaomi şuan Hindistan pazarının ne kadarına hakim derseniz bu sorunun cevabı %29. Yani imkansız bir hedef değil fakat çok büyük bir ivmeye ihtiyaçları var gibi görünüyor. Ayrıca geçtiğimiz Mart ayında Xiaomi , dakikalar içinde 200bin adet Redmi Note 7 satışına imza atmıştı. Öyle gösteriyor ki söylenenlerin olmaması için hiçbir sebep gözükmüyor.

Weibing , Redmi’nin Afrika kıtasına girme planları olduğunu belirtiyor ve Latin Amerika’ya da özellikle odaklanacaklarını söylüyor. Weibing , ABD hakkında herhangi bir plandan bahsetmedi. Xiaomi, ABD pazarına girmekten bahsetmişti fakat son dönemlerde yaşanan ticaret savaşları ve Huawei ile ilgili sorunlar, şirketi bu pazarda büyük bir sıkıntıya sokuyor.

Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?

Mert Büyük
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği öğrencisi Mert, tam bir Apple hayranı. Teknolojiyi yakından takip eden Mert, technosfer.com.tr'de okuyucular için güncel haberler üretiyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları