Yazın Online Alışveriş Sınırları Zorlanıyor! | Technosfer

Yazın Online Alışveriş Sınırları Zorlanıyor!

Yazın Online Alışveriş Sınırları Zorlanıyor!

Mobil cihazlar üzerinden online tüketim alışkanlıklarına devam eden kullanıcıların yaz aylarında kullanım oranı neredeyse %23 gibi bir oranla artış gösteriyor.

Yapılan araştırmalara ülkemizde çok iyi bir durumda gitmeyen e ticaret son kullanıcı tüketim oranları diğer aylara göre yaz aylarında mobil yüzde 23 artarak, bu dönemde azalma seyrine giren e-ticaret hacmine destek olduğunu açıklandı.

TÜSİAD’ın 2019 e-ticaret raporuna göre, özellikle online perakende alanında pek çok lider e-ticaret platformu için tüketici ziyaretlerinin yüzde 70’ten fazlası mobil kanallar üzerinden gelirken, cironun da yüzde 60’tan fazlasını yine mobil kanallar oluşturuyor.

Yaz döneminde toplam e-ticaret hareketliliğinin düştüğünü belirten GLAMI Türkiye İletişim Müdürü Melike Huska,

“Mobil üzerinden gerçekleşen aramalar ve satın almalar e-ticaretin bu dönemdeki sürükleyicisi oluyor. 2018 yılı sonunda tüm dünyada mobil alışverişlerin yüzde 55 pay ile masaüstünü geride bırakması bunu gösteriyor. Özellikle Türkiye’deki 18-34 yaş grubu, önceki nesillere kıyasla daha fazla mobil cihaz ile e-ticaret aramalarını gerçekleştiriyor. Bu yaş grubunun özellikle alışveriş sitelerine göz atma ve online olarak ürün satın alma işlemlerinde akıllı telefonları, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlardan daha fazla kullanması dikkat çekiyor” dedi.

Huska’nın verdiği bilgilere göre, yaz aylarında mobil moda aramaları artarken, özellikle giyim kategorisinde mobil cihazlar üzerinden gerçekleşen satın almaya dönüşüm oranları yüzde 50’nin üzerine çıkıyor.

Son bir yıl içerisinde 60 milyondan fazla katkı sağlandı!

Farklı araştırmalar ile karşımıza çıkan Salesforce tarafından yapılan araştırmalara göre son kullanıcıların yüzde 75’i her ay düzenli olarak farklı sitelerden farklı markalar için araştırmalar yapıyorlar. Müşteriler girdikleri bir siteyi devam eden ziyaretleri sırasında daha farklı ve yeni ürünler görmek istiyorlar. Bu nedenden dolayı yeni kurulan online satış sitelerinin ürün yelpazelerinin oldukça geniş olması gerekiyor.

 

 

Technosfer Yönetim
Technosfer Yönetim
Technosfer Yönetim olarak sizlere en kaliteli içeriğin sunulması için elimizden geleni yapmaktan mutluluk duyuyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları