SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:27 Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 13:30 HUAWEI’nin Türkiye’de Çekilen İlk Akıllı Saat Reklam Filmi Yayında 18:18 Samsung, Telefonlar için  Yeni Kamera Modları Kullanacak 14:54 Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı 17:17 Sony’nin Robot Köpeği Akıllı Ev Asistanı Olabilir
SONRAKİ
IMEI Kayıt Ücretlerine Zam Geldi! IMEI Kayıt Ücretlerine Zam Geldi!
ÖNCEKİ
Yurtdışından alışveriş artık kotalı! Yurtdışından alışveriş artık kotalı!
1598
592 0

Yazın Online Alışveriş Sınırları Zorlanıyor!

Yazın Online Alışveriş Sınırları Zorlanıyor!
Yazar: Technosfer Yönetim

11 Temmuz 2019

Mobil cihazlar üzerinden online tüketim alışkanlıklarına devam eden kullanıcıların yaz aylarında kullanım oranı neredeyse %23 gibi bir oranla artış gösteriyor.

Yapılan araştırmalara ülkemizde çok iyi bir durumda gitmeyen e ticaret son kullanıcı tüketim oranları diğer aylara göre yaz aylarında mobil yüzde 23 artarak, bu dönemde azalma seyrine giren e-ticaret hacmine destek olduğunu açıklandı.

TÜSİAD’ın 2019 e-ticaret raporuna göre, özellikle online perakende alanında pek çok lider e-ticaret platformu için tüketici ziyaretlerinin yüzde 70’ten fazlası mobil kanallar üzerinden gelirken, cironun da yüzde 60’tan fazlasını yine mobil kanallar oluşturuyor.

Yaz döneminde toplam e-ticaret hareketliliğinin düştüğünü belirten GLAMI Türkiye İletişim Müdürü Melike Huska,

“Mobil üzerinden gerçekleşen aramalar ve satın almalar e-ticaretin bu dönemdeki sürükleyicisi oluyor. 2018 yılı sonunda tüm dünyada mobil alışverişlerin yüzde 55 pay ile masaüstünü geride bırakması bunu gösteriyor. Özellikle Türkiye’deki 18-34 yaş grubu, önceki nesillere kıyasla daha fazla mobil cihaz ile e-ticaret aramalarını gerçekleştiriyor. Bu yaş grubunun özellikle alışveriş sitelerine göz atma ve online olarak ürün satın alma işlemlerinde akıllı telefonları, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlardan daha fazla kullanması dikkat çekiyor” dedi.

Huska’nın verdiği bilgilere göre, yaz aylarında mobil moda aramaları artarken, özellikle giyim kategorisinde mobil cihazlar üzerinden gerçekleşen satın almaya dönüşüm oranları yüzde 50’nin üzerine çıkıyor.

Son bir yıl içerisinde 60 milyondan fazla katkı sağlandı!

Farklı araştırmalar ile karşımıza çıkan Salesforce tarafından yapılan araştırmalara göre son kullanıcıların yüzde 75’i her ay düzenli olarak farklı sitelerden farklı markalar için araştırmalar yapıyorlar. Müşteriler girdikleri bir siteyi devam eden ziyaretleri sırasında daha farklı ve yeni ürünler görmek istiyorlar. Bu nedenden dolayı yeni kurulan online satış sitelerinin ürün yelpazelerinin oldukça geniş olması gerekiyor.

 

 

" Yazın Online Alışveriş Sınırları Zorlanıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yazın Online Alışveriş Sınırları Zorlanıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Yazın Online Alışveriş Sınırları Zorlanıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Yönetim Hakkında:

Technosfer Yönetim olarak sizlere en kaliteli içeriğin sunulması için elimizden geleni yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye