SON DAKİKA TEKNOLOJİ 17:17 Google Stadia ‘ya 120’den Fazla Oyun Eklenecek 09:09 Çevrimdışı kullanabileceğiz en iyi uygulamalar 09:09 Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi 16:16 Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor 14:14 Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı nasıl indirilir
SONRAKİ
Disney+ Lansmandan Beri İlk Defa Büyük İndirimini Yaptı Disney+ Lansmandan Beri İlk Defa Büyük İndirimini Yaptı
ÖNCEKİ
Haber Siteleri Sahte Görünümlerden Büyük Paralar Kazanıyor Haber Siteleri Sahte Görünümlerden Büyük Paralar Kazanıyor
1536
569 0

MacBook ve iPad ‘i Daha Güzel Hale Gelebilir

MacBook ve iPad ‘i Daha Güzel Hale Gelebilir
Yazar: Elif Aybüke Ural

4 Aralık 2019

Apple’ın Mini LED teknolojisine olan uzun ilgisi, gelecek yılki gibi meyve vermeye başlayabilir . Güvenilir bir Apple habercisi bu yeni ekran türünün hem MacBook Pro hem de iPad Pro olduğunu belirtti. MacRumors’a göre, rapor Ming-Chi Kuo tarafından yazılmış bir araştırma notundan geliyor. TF International Securities’e sahip bu analist, tahminler için mükemmel bir sicile sahip değil, ancak oldukça iyi durumda olduğu söyleniyor. Daha önce Mini LED kullanarak Apple hakkında konuştu, ancak bugünkü raporda, Apple’ın tedarik zincirindeki kaynakları hala bu iki cihazın yolda olduğunu düşünüyor.

Geleneksel bir düz panel ekran, bir arka ışık sağlayan, LED’li (Işık Yayan Diyotlar) bir LCD (Sıvı Kristal Ekran) görüntülerini gösterir. LCD’ler yanmadığından, parlaklık LED’ler tarafından belirlenir. Mevcut LCD ekranlar, ekranın bir bölümünü çok parlak ve diğerini çok karanlık yapma kabiliyetini sınırlayan birkaç büyük LED’e sahiptir. İşte Mini LED’in girdiği yer orasıdır.

Bu tür bir ekran, aydınlatmayı sağlayan binlerce küçük LED’e sahiptir. Apple’ın Mini LED ekranlarının sözde 200 mikrondan daha küçük LED’leri olacak. Bunlar, görüntülenen aydınlık ve karanlık alanların çok ince kontrolünü sağlayacaktır. Apple, OLED üzerindeki tabletleri ve dizüstü bilgisayarları için bu teknolojiyi seçiyor, çünkü Mini LED ekranlar tüm üretim hataları giderildikten sonra daha ucuza mal olacak.

Ancak bu yeni teknoloji Mini LED’li ilk TV bu sonbaharda piyasaya sürüldü. Ve Ming-Chi Kuo, Apple’ın MacBook Pro’yu 2021’in ilk yarısına kadar piyasaya sürmeyeceğini söyledi. Geliştirilmiş ekranlı iPad Pro’nun daha erken çıkacağı yani gelecek sonbaharda veya 2021’nin başlarında çıkacağı tahmin ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Haber Siteleri Sahte Görünümlerden Büyük Paralar Kazanıyor başlıklı makalemizde Forbes, google ve sephora hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Apple TV artık Dolby Vision'da yer almıyor
ETİKETLER:


" MacBook ve iPad ‘i Daha Güzel Hale Gelebilir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere MacBook ve iPad ‘i Daha Güzel Hale Gelebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda MacBook ve iPad ‘i Daha Güzel Hale Gelebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.