Yerli otomobilin şekli belli oldu | Technosfer

Yerli otomobilin şekli belli oldu

29.03.2019
A+
A-

Yerli otomobil hakkında yeni gelişmeler var. Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin segmenti ve şekli belli oldu. Açıklamaya göre çok yakında yerli otomobilimize kavuşacağız.

Yerli otomobilin şekli belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın yerli otomobilin yavaş geliştirildiğini ifade etmesinden sonra Türkiye’de yerli otomobil üretimi için kolları sıvayan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun en büyük hissedarlarından olan Anadolu Grubunun otomotiv grup başkanı Bora Koçak’tan yeni yerli otomobilimiz için güzel bilgiler geldi.

YERLİ OTOMOBİL’İN SEGMENTİ NE OLACAK?

Yerli aracımızın segmenti hakkında detaylar veren Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı Bora Koçak; yerli otomobilimiz C segmentine ait tamamen elektrikli bir SUV araç olacağını ifade etti.

Peki bu C segmenti ne anlama geliyor? C sınıfı Türkiye’de en çok tercih edilen bir segment yani, aileler için en ideal segmentlerden birisi. Özellikle çekirdek ve orta çaplı geniş aileler için uygun bir segment.

Yerli otomobil için açıklamalarına devam eden Koçak, ülkemizde içten yanmalı motorların yerini çok hızlı bir şekilde tamamen elektrikli motorlar alacak fakat ülkemizde şuanda şarj altyapısı ve menzil problemleri var bunlarında yerli otomobil ile eş değer gitmesi gerektiğini vurguluyor.

ÖNÜMÜZDEKİ 4-5 YIL İÇİNDE YERLİ OTOMOBİL SATIŞA ÇIKACAK

Yerli otomobil için hazırlanan geliştirme takvimine uygun bir ilerleyişte olduğumuzu ifade eden Koçak, Türkiye önümüzdeki 4-5 yıl içinde kendi otomobiline kavuşabilecek dedi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları