SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri 15:32 Oppo A31 Sorun Şikayet Özellik
SONRAKİ
Türk Telekom’dan İnternet Tarifelerine Güncelleme! Türk Telekom’dan İnternet Tarifelerine Güncelleme!
ÖNCEKİ
iPhone’unuzun Şarjını Arttıran Bilinmeyen Özellik ! iPhone’unuzun Şarjını Arttıran Bilinmeyen Özellik !
6226
2306 0

Yerli savaş teknolojilerimiz düşmanlara korku salıyor!

Yerli savaş teknolojilerimiz düşmanlara korku salıyor!
Yazar: Technosfer Yönetim

24 Temmuz 2019

Dünya genelinde teknolojinin bu kadar hızlı gelişmesinin en temel sebebi savaşlar olarak gösterilebilir. Savaşlarda zorunluluk yüzünden ülkeler farklı silahlar yapmaya ve üstünlük kurmaya çalışıyor ülkemiz ise şuanda her hangi bir savaş olmasa da her zaman her türlü saldırıya karşı hazır olabilmek için yeni silahlar geliştiriyor. Ülkemizde geliştirilen yerli İHA, yerli savaş uçakları ve daha fazlası her geçen gün ülkemizin savunmasına güç kazandırıyor. Peki ya ülkemiz yakın zaman içerisinde ne gibi teknolojik savunma araçları üretti şimdi isterseniz onlara hızlıca bakalım;

 

TF-X Savaş Uçağı

Milli Muharip Uçak projesi  kısaca adlandırmak gerekirse “MMU” halk arasında bilinen ismi ile TF-X, Türkiye ile beraber İngiltere’nin ortak çalışmalarını yürütmüş olduğu 5’nci nesil savaş uçağı projesidir. Ülkemizin gök yüzündeki en büyük savunma araçlarından birisi olacak olan TF-X her zaman gök yüzünde bize üstünlük sağlayacak. Tasarım ve Ar-Ge için tahmini olarak 400 adet uçağın üretimini kapsayacak olan bu projenin toplam maliyetinin 50 milyar USD olması planlanıyor.Tamamen motoru yazılımı ve tasarımı ülkemiz mühendislerinin kontrolünde gerçekleştirilecek olan proje ile ülkemiz gök yüzünde büyük bir üstünlük sağlayacak.

 

Yerli Uçak Gemisi

Gök yüzünde uçması için birbirinden güzel tasarım harikası uçaklar yapıyoruz ancak bunların aynı zamanda dünyanın her yerinde eş zamanlı operasyonlarda kullanılması için ve ülkemizin denizlerdeki hakimiyetinin artması için yerli uçak gemisi projesine başlatma verilmişti. Geçen yıllar sonucunda ülkemiz mühendislerince yapılan yerli uçak gemisi projesinde neredeyse son düzlüğe gelinmiş durumda. Yakıt ikmali yapmadan Türkyie’den Amerika Kıtası’na gidip gelebilecek TCG Anadolu’nun 232 metre uzunluğunda 114 bloktan oluşan 7 bin 254 grostonluk olması planlanıyor. 30 yatak alabilecek olan kendi içerisinde bulunan hastanesi ve 6 iniş alanı ile bir uçuş rampasına sahip 5 bin 440 metrekarelik genişliğe sahip olan gemi sınıfının en iyilerinden bir tanesi olmaya aday. Geminin güvertesine bulunan silahların ise şuan için hala rakipleri yok.

OKU  Galaxy Fold Piyasaya Sürülmeye Hazır!

Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı (HÜRKUŞ)

2006’da başlayan yerli eğitim savaş uçağı projesi sonuçlandı. Ülkemizde aktif olarak yabancı ülkelere ait eğitim uçakları kullanılmaktaydı ancak Hürkuş projesi sonrasında yerli ve tamamen milli eğitim uçakları ülkemiz envanterine katılmaya başlıyor. İki farklı deneme uçağıyla yapılan 530 sorti uçuşta uçaklar bireysel olarak 567 saat havada kaldılar ve bu test sonuçlarının yanında.  Uçuşlarda 356 knot sürate, 35.500 ft irtifaya çıkarak, 6.3g kuvvetine maruz kaldılar ancak en ufak bir sorun yaşatmadılar. Uçakların yakında envanterimiz bünyesine katılması planlanıyor.

 

 

Ülkemizin savunma alanında yaptığı projelerden sadece bazılarını yazabildik çünkü ülkemiz çok hızlı bir şekilde kendisini geliştiriyor ve geliştirmeye devam ediyor. İlerleyen süreçlerde umarım ülkemiz bu silahları hiç bir zaman kullanmak zorunda kalmaz ancak kullanması durumunda karşı tarafın zararlı çıkacağını söylemeden geçmemizde mümkün değil.

Bir önceki yazımız olan Meizu Note 9 Özellikleri Sorun Şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KATEGORİLER:


" Yerli savaş teknolojilerimiz düşmanlara korku salıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yerli savaş teknolojilerimiz düşmanlara korku salıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Yerli savaş teknolojilerimiz düşmanlara korku salıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Yönetim Hakkında:

Technosfer Yönetim olarak sizlere en kaliteli içeriğin sunulması için elimizden geleni yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.