SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:27 Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 13:30 HUAWEI’nin Türkiye’de Çekilen İlk Akıllı Saat Reklam Filmi Yayında 18:18 Samsung, Telefonlar için  Yeni Kamera Modları Kullanacak 14:54 Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı 17:17 Sony’nin Robot Köpeği Akıllı Ev Asistanı Olabilir
SONRAKİ
Yazın Online Alışveriş Sınırları Zorlanıyor! Yazın Online Alışveriş Sınırları Zorlanıyor!
ÖNCEKİ
Instagram için nerede fotoğraf çekileceğini anlatan uygulama Depalo! Instagram için nerede fotoğraf çekileceğini anlatan uygulama Depalo!
1472
545 0

Yurtdışından alışveriş artık kotalı!

Yurtdışından alışveriş artık kotalı!
Yazar: Technosfer Yönetim

11 Temmuz 2019

Türkiye’de herkesi ilgilendiren dev bir gelişme daha yaşandı. Önceden ekmeği karne ile alan bir neslin ve çocuklarının artık yurt dışından alacak oldukları ürünleri de karne ile alacak olmaları oldukça komik bir durum gibi gözüküyor.

Resmi gazetede yer alan karara göre bundan sonra yurt dışından her ay sadece 5 adet ürün getirilebilecek. Önceden 22 Euro’ya kadar getirilen izin verilen ürünler listesinde bulunan ürünlerden vergi alınmıyordu ancak o vergi indirimi konusu da Resmi gazetede yayımlanan yazı ile kaldırıldı.

Bundan sonra yurt dışından ne ürün getirirseniz getirin getirmiş olduğunuz tüm ürünler için vergi vermek zorunlu hale geldi. Ürünlere vergi ödemeden ülkemize sokmak neredeyse artık imkansız hale geldi.

Cep telefonlarında bulunan imei kayıt ile kullanıma ise geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile hem fiyat yükselmiş hemde bundan sonra imei kaydı yapılan cihaz sadece imei kaydının yapıldığı kişi tarafından kullanılabilecek hale getirilmişti. Pasaport sahibi ile cihazın içerisindeki hattın sahibi aynı kişi değilse cihaz maalesef kullanılamayacak.

EN AZ YÜZDE 18 VERGİ

Eşyalardan tahsil edilecek vergi oranı, Avrupa Birliği ülkelerinden doğrudan gelirse yüzde 18, diğer ülkelerden ulaşırsa tek ve maktu olarak yüzde 20 olacak.

Bu eşyaların 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu’nda ekli 4 sayılı listedeki eşyalardan olması durumunda ilave yüzde 20 vergi uygulanacak.

" Yurtdışından alışveriş artık kotalı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yurtdışından alışveriş artık kotalı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Yurtdışından alışveriş artık kotalı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Yönetim Hakkında:

Technosfer Yönetim olarak sizlere en kaliteli içeriğin sunulması için elimizden geleni yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye