SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Yazın Online Alışveriş Sınırları Zorlanıyor! Yazın Online Alışveriş Sınırları Zorlanıyor!
ÖNCEKİ
Instagram için nerede fotoğraf çekileceğini anlatan uygulama Depalo! Instagram için nerede fotoğraf çekileceğini anlatan uygulama Depalo!
2006
743 0

Yurtdışından alışveriş artık kotalı!

Yurtdışından alışveriş artık kotalı!
Yazar: Technosfer Yönetim

11 Temmuz 2019

Türkiye’de herkesi ilgilendiren dev bir gelişme daha yaşandı. Önceden ekmeği karne ile alan bir neslin ve çocuklarının artık yurt dışından alacak oldukları ürünleri de karne ile alacak olmaları oldukça komik bir durum gibi gözüküyor.

Resmi gazetede yer alan karara göre bundan sonra yurt dışından her ay sadece 5 adet ürün getirilebilecek. Önceden 22 Euro’ya kadar getirilen izin verilen ürünler listesinde bulunan ürünlerden vergi alınmıyordu ancak o vergi indirimi konusu da Resmi gazetede yayımlanan yazı ile kaldırıldı.

Bundan sonra yurt dışından ne ürün getirirseniz getirin getirmiş olduğunuz tüm ürünler için vergi vermek zorunlu hale geldi. Ürünlere vergi ödemeden ülkemize sokmak neredeyse artık imkansız hale geldi.

Cep telefonlarında bulunan imei kayıt ile kullanıma ise geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile hem fiyat yükselmiş hemde bundan sonra imei kaydı yapılan cihaz sadece imei kaydının yapıldığı kişi tarafından kullanılabilecek hale getirilmişti. Pasaport sahibi ile cihazın içerisindeki hattın sahibi aynı kişi değilse cihaz maalesef kullanılamayacak.

EN AZ YÜZDE 18 VERGİ

Eşyalardan tahsil edilecek vergi oranı, Avrupa Birliği ülkelerinden doğrudan gelirse yüzde 18, diğer ülkelerden ulaşırsa tek ve maktu olarak yüzde 20 olacak.

Bu eşyaların 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu’nda ekli 4 sayılı listedeki eşyalardan olması durumunda ilave yüzde 20 vergi uygulanacak.

Bir önceki yazımız olan Instagram için nerede fotoğraf çekileceğini anlatan uygulama Depalo! başlıklı makalemizde 2019 en iyi fotoğraf mekanları, 2019 en iyi fotoğraf yerleri İstanbul ve depalo hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Samsung Galaxy S10 Alınır Mı?

" Yurtdışından alışveriş artık kotalı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yurtdışından alışveriş artık kotalı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Yurtdışından alışveriş artık kotalı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Yönetim Hakkında:

Technosfer Yönetim olarak sizlere en kaliteli içeriğin sunulması için elimizden geleni yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.